Centrum - Miejsce

Centrum Edukacyjno-Formacyjne - zajrzyj i dowiedz się, co pod tą nazwą tak naprawdę się kryje...

więcej informacji

Oferta programowa

Znajdziesz tu informacje na temat organizowanych lub współorganizowanych przez CEF wydarzeń, w których możesz wziąć udział

więcej informacji

Kontakt

Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno
E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65

Wiecej informacji

"Randka małżeńska"

Data publikacji: czwartek, 08-02-2024

"Randka małżeńska"

To już ostatnie dni tegorocznego karnawału. U nas przebiegał on tak...

W ostatni weekend stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej 23 pary małżeństw sakramentalnych przeżyły wyjątkową randkę małżeńską zorganizowaną przez Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie rejonu Inowrocław. Coroczne spotkanie o nazwie „Zbliżyć się do siebie w tańcu i różańcu” zyskało wyjątkową oprawę z racji klimatycznego miejsca.

Najpierw skłoniła do refleksji konferencja, którą wygłosił ks. Michał Romel. Poznanie biblijnych par od Adama i Ewy po Maryję i Józefa było inspirujące i dla żon, i dla mężów.

Następnie, w kaplicy z zachwycającą mozaiką przedstawiającą Jezusa oraz 12 apostołów, uczestnicy przeżyli wspólnotową Eucharystię. Po Mszy św., z poruszającym kazaniem ks. Michała Romla o uciszeniu burzy na jeziorze przez Chrystusa, przyszedł czas na adorację. Wpatrując się w Najświętszy Sakrament, wsłuchując się w słowa Ewangelii oraz fragmenty adhortacji Amoris Laetitia papieża Franciszka, a także modląc się i śpiewając, odkrywaliśmy moc sakramentu małżeństwa i rodziny budowanej na Bogu.

Istotnym punktem programu była randka małżeńska. Pary zostały zaproszone do spędzenia czasu tylko we dwoje i przeprowadzenia według wskazówek otwartego, czułego dialogu o tym, co inspiruje ich małżeństwa.

Wreszcie wieczorem odbył się bal, który małżonkowie rozpoczęli polonezem w imponującym marmurowym foyer. Na parkiecie w eleganckiej auli roztańczone pary wirowały dosłownie do białego rana. Bezalkoholowy bal potwierdził, że dobra zabawa zależy od naszego entuzjazmu, a nie od procentów.

Weekend w pięknym miejscu pozwolił małżonkom zbliżyć się do Boga, do siebie nawzajem i doświadczyć radości we wspólnocie. Już czekamy na kolejną randkę małżeńską.

archidiecezja.pl

Pozostałe aktualności

poniedziałek 15.04.2024

niedziela 04.02.2024

niedziela 28.01.2024

środa 15.11.2023