Centrum - Miejsce

Centrum Edukacyjno-Formacyjne - zajrzyj i dowiedz się, co pod tą nazwą tak naprawdę się kryje...

więcej informacji

Oferta programowa

Znajdziesz tu informacje na temat organizowanych lub współorganizowanych przez CEF wydarzeń, w których możesz wziąć udział

więcej informacji

Kontakt

Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno
E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65

Wiecej informacji

Centrum mieści się w dawnych budynkach Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, które było założone jako jedno z pierwszych w Polsce (1602 r.). Choć klerycy gnieźnieńscy rozeznają swoje powołanie i przygotowują się do święceń kapłańskich w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, to jednak miejsce to pozostaje nadal w świadomości gnieźnian i nie tylko związane  z Seminarium i posiada swój unikalny klimat.

Budynki Centrum położone są w pełnej uroku zielonej dolinie u podnóża Gnieźnieńskiej Katedry, Matki kościołow w Polsce, która jest również Sanktuarium św.Wojciecha - głównego patrona Polski. Ta szczególna lokalizacja oraz otaczający budynki Centrum piękny ogród zapewniają ciszę i spokój. Znajdując się terenie Centrum - tak naprawdę w centrum stołecznego miasta Gniezna - można odnieść wrażenie przebywania w zaciszu, na uboczu, co z pewnością sprzyja odpoczynkowi, osobistej refleksji i modlitwie.

fot. J. Andrzejewski