Centrum - Miejsce

Centrum Edukacyjno-Formacyjne - zajrzyj i dowiedz się, co pod tą nazwą tak naprawdę się kryje...

więcej informacji

Oferta programowa

Znajdziesz tu informacje na temat organizowanych lub współorganizowanych przez CEF wydarzeń, w których możesz wziąć udział

więcej informacji

Kontakt

Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno
E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65

Wiecej informacji

Odnowić parafię – konferencja w CEF

Data publikacji: niedziela, 10-03-2024

Odnowić parafię – konferencja w CEF

Jak ożywić parafię dziś, by parafia jutra była w ogóle możliwa zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej, która odbyła się 9 marca w Gnieźnie z udziałem m.in.: ks. dr. hab. Bogdana Bieli, dr. Andrzeja Lwowskiego oraz ks. dr. hab. Mieczysława Polaka. Refleksji prelegentów towarzyszyła dyskusja panelowa i głosy z sali.

Dyskusji przysłuchiwali się bp Radosław Orchowicz i Prymas Polski abp Wojciech Polak, który na koniec podkreślił ogromną wagę tego typu spotkań. Jak podsumował, Kościół żyje w takiej rzeczywistości jaka jest i nigdy nie będzie idealnych warunków. Takie warunki nie służą zresztą wzrostowi. Nie tyle więc należy pytać, co z tą rzeczywistością mamy zrobić, ale jacy wobec niej powinniśmy być.

Konferencję pt. „W poszukiwaniu dróg odnowy parafii, czyli jak odczytać na nowo fundamentalne sprawy Kościoła i człowieka i przetłumaczyć je na język parafialnej praktyki” zorganizowali Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Zakład Teologii Praktycznej Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

archidiecezja.pl

Pozostałe aktualności

poniedziałek 15.04.2024

niedziela 04.02.2024

czwartek 08.02.2024

niedziela 28.01.2024

środa 15.11.2023