Szkoła modlitwy, 25 luty 2018r.

W II Niedzielę Wielkiego Postu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się kolejne spotkanie gnieźnieńskiej Szkoły Modlitwy. 
Katechezę wygłosił ks. Tomasz Trzaskawka, ojciec duchowny gnieźnieńskiego Seminarium a Mszę św. odprawił duszpasterz CEF, ks. Dariusz Larus. Spotkanie tradycyjnie wypełniła katecheza, Eucharystia oraz modlitwa medytacyjna przed Najświętszym Sakramentem.
Konferencja prezentowała znaczenie słowa Bożego w dynamice życia chrześcijańskiego. Centralnym punktem rozważań była metoda lectio divina [dosł.: Boże, natchnione, prorocze czytanie słowa Bożego]. Została ona ukazana nie tylko jako metoda modlitwy, ale również jako sposób życia codziennego w rytmie słowa Bożego. Wiele uwagi poświęcono pierwszemu z czterech klasycznych etapów lectio divina, jakim jest lectio, czyli czytanie Pisma świętego. W następnych konferencjach zostaną omówione kolejne etapy: meditatio (medytacja), oratio (modlitwa), contemplatio (kontemplacja). Konferencja stała się także okazją do zaprezentowania ofert formacyjnych dotyczących praktyki lectio divina, które są dostępne w ośrodkach rekolekcyjnych w Polsce, w mediach i różnych publikacjach.
Czas adoracji eucharystycznej wypełniło medytacyjne rozważanie Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa uwielbienia.
Na kolejne spotkanie zapraszamy wyjątkowo nie w ostatnią niedzielę miesiąca, a tydzień wcześniej - 18 marca na godz. 16.00. 

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571