Spotkania Małżeńskie - marzec 2023

"Taki weekend, jaki przeżyłam tutaj, to najpiękniejszy czas dla mnie i naszego małżeństwa"spotkaniamalzenskie ikona

W dniach 10 – 12 marca br., w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się kolejne rekolekcje podstawowe organizowane dla małżeństw.

W rekolekcjach uczestniczyło 9 małżeństw i w roli uczestnika 1 kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej.

Rekolekcje Spotkań Małżeńskich są okazją do pogłębiania więzi małżeńskiej oraz pomagają w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu się męża i żony. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.

Jedna z uczestniczek na koniec rekolekcji powiedziała, że przyjechała na te rekolekcje z lekkim dystansem i niechęcią, a to był to "najpiękniejszy czas dla mnie i naszego małżeństwa". Powiedziała też, że uważają wraz z mężem swoje małżeństwo za dobre i zgodne, i spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, zarówno w pracy, jak i w domu, a tutaj okazało się, że o wielu sprawach do tej pory jeszcze sobie nie powiedzieli. Tutaj przeżyli wspaniały czas w jeszcze większej bliskości.

Z kolei, jeden z uczestników podzielił się radością: "przeżywaliśmy czas oddalenia, a wyjeżdżamy z poczuciem zrozumienia i pragnieniem budowania bliskości i więzi korzystając z narzędzia jakim jest dialog, narzędzia, które dostaliśmy tutaj na weekendzie".

Świadectwa te potwierdzają, że zasady dialogu i forma pracy rekolekcji Spotkań Małżeńskich, a także spotkanie w prawdzie i miłości z samym sobą, ze współmałżonkiem i z Panem Bogiem, daje szansę na pogłębianie, odnowienie a nawet odbudowanie "zagubionych gdzieś" relacji.

sm 202303

Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa. Najbliższe terminy:

  • 13-15 października 2023

oraz dedykowane rekolekcje dla związków cywilnych po rozwodzie:

  • 2- 4 czerwca 2023

Zapisy poprzez stronę: https://spotkaniamalzenskie.pl/terminy/

Mirosława i Andrzej Trojanowscy
Animatorzy Spotkań Małżeńskich

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571