Spotkania Małżeńskie - wrzesień-październik 2022

W piątkowy jesienny wieczór 30 września rozpoczął się weekend podstawowy organizowany przez Stowarzyszenie "Spotkania Małżeńskie", który trwał do niedzielnego popołudnia 2 października.

Uczestnicy, którzy przyjechali z różnych zostali gościnnie przyjęci w klimatycznych wnętrzach gnieźnieńskiego Centrum, którego gospodarzem jest ks. Wojciech Rzeszowski. Pod czujnym i perfekcyjnym okiem gospodarza wszystko zostało przygotowane z dużą troską o wygodę uczestników. Organizatorzy zadbali również o odpowiednie elementy dekoracyjne, materiały ćwiczeniowe, broszury informacyjne i miłe niespodzianki.

Podczas weekendu pary małżeńskie oraz uczestnicząca w weekendzie siostra zakonna zapoznali się z zasadami dialogu, które mogły wprowadzić w życie i praktykować dzięki warsztatowej formie zajęć i ćwiczeniom w parach. Dla niektórych zaskoczeniem był fakt, że po raz pierwszy uczestniczyli w rekolekcjach, podczas których nie było konferencji, a treści zagadnień zostały bardzo wyczerpująco i obrazowo przedstawione. Małżeństwom towarzyszył ks. Sławomir Rachwalski,  s. Kinga Kinga Skórska SAC, wspierani przez ks. Wojciecha Rzeszowskiego, a także animatorzy Stowarzyszenia Spotkań Małżeńskich. Wspólnie spędzony na dialogu weekend pokazał, że dialog może zmienić patrzenie na siebie i na współmałżonka. Ten weekend pomógł uporządkować również relacje z Panem Bogiem. Uczestnicy wyjechali  z instrukcją obsługi i z drogowskazami jak zdobyte umiejętności przełożyć w nowe nawyki, aby w codziennym życiu komunikować się bardziej świadomie, budując coraz bliższe relacje ze sobą, a także relacje z innymi ludźmi.

Świadectwa wyjeżdżających potwierdzają, że usystematyzowanie zasad dialogu i trwanie przez parę dni w całkowitym odłączeniem od naszych środowisk ma dla małżeństwa dużą wartość. Bardzo rozwija i buduje więź pomiędzy małżonkami. Wszyscy wyjechaliśmy w przekonaniu, że warto dbać o relacje w małżeństwie - bo miłość może nieustannie wzrastać. Już teraz zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji spotkań.

Mirosława i Andrzej Trojanowscy
Animatorzy Spotkań Małżeńskich

sm 202210 01sm 202210 02

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571