Spotkania Małżeńskie - marzec 2022

„Żona jest dla mnie bardzo ważną osobą.
Tu spotkałem ją na nowo.”

W dniach 4 – 6 marca br., w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się kolejne rekolekcje podstawowe dla małżeństw. 

W rekolekcjach uczestniczyło 7 par z różnym stażem małżeńskim oraz 3 pary animatorskie. Każda para wyjechała z narzędziem do budowania jeszcze głębszej relacji i bliskości w swoim związku.

W czasie weekendu proponowaliśmy uczestnikom taką formę dialogu, która pozwoli odświeżyć uczucia, które towarzyszyły im przed ślubem, a w przypadku nieporozumień pomoże rozwiązywać konflikty pomiędzy nimi.

Na koniec rekolekcji jedno z małżeństw powiedziało, że przyjechali z dużą niepewnością, ponieważ nigdy wcześniej nie byli na rekolekcjach, ale już po pierwszym spotkaniu wiedzieli, że to jest dla nich dobre miejsce. Od pierwszego spotkania poczuli, że „coś” w nich się „zadziało”. Przeżyli dużo wzruszeń i wyjeżdżają z poczuciem pokoju w sercu – bo przekonali się, że są dla siebie ważni i chcą podążać razem w tym samym kierunku.

Inny uczestnik wyznał, „że spotkał żonę na nowo” i wyjeżdża z postanowieniem, że będą „więcej czasu poświęcać dla siebie” . Usłyszeliśmy słowa od żony, że „zrozumiała, że może wiele naprawić w swoim związku…”, a także zrozumiała potrzeby męża, i to, że oboje są  sobie potrzebni”. Jedna z uczestniczek nadmieniła, że zobaczyła siebie jak w lustrze i uświadomiła sobie, że każdy z nich był osobno chociaż byli razem, a „słuchanie siebie i przebaczenie jest w ich związku bardzo ważne.”

Ujmujące były również słowa uczestnika: „Pozwoliliśmy sobie na wypowiedzenie tego, czego nie udało nam się powiedzieć już od dłuższego czasu.”

Takich budujących słów  usłyszeliśmy wiele.

20220306 sm

Rekolekcje Spotkań Małżeńskich były też okazją do pełniejszego doświadczenia sakramentalnego wymiaru związku małżeńskiego. Małżonkowie wyjechali z pragnieniem wspólnej modlitwy i powierzaniem swojego małżeństwa i rodziny Bogu. Jak powiedział jeden z uczestników „ wyjeżdżam z płomieniem świecy jako symbolu, który dodaje wiary w to, że Duch Świety będzie dalej nas prowadził.”

Małżonkowie wyjechali z uczuciem wdzięczności wobec siebie, wobec Boga, a także z nadzieją, że starczy im zapału i energii do doskonalenia warsztatu dialogu w domu

Świadectwa par potwierdzają, że zasady dialogu i forma pracy rekolekcji Spotkań Małżeńskich, a także spotkanie w prawdzie i miłości z samym sobą, ze współmałżonkiem i z Panem Bogiem, dają szansę na pogłębianie, odnowienie a nawet odbudowanie „zagubionych gdzieś” relacji.

Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa. Najbliższe terminy:

  • 30 września – 2 października 2022 r.
    oraz dedykowane rekolekcje dla związków cywilnych po rozwodzie:
  • 10 – 12 czerwca 2022 r.

Na weekend rekolekcyjny zapraszamy również kapłanów, siostry zakonne, dla których mamy przygotowany osobny program rekolekcyjny.

Zapisy poprzez stronę 

https://spotkaniamalzenskie.pl/terminy/

Animatorzy Spotkań Małżeńskich

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571