Rekolekcje o miłości Pana Boga do człowieka

W dniach 29–31 marca 2019r., w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się po raz pierwszy rekolekcje dla związków cywilnych po rozwodzie organizowane przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Pomysł zorganizowania tych rekolekcji w Archidiecezji Gnieźnieńskiej zrodził się po naszej rozmowie z ks. abp Wojciechem Polakiem.

Wśród animatorów prowadzących, były małżeństwa mające doświadczenia życia w związku cywilnym po rozwodzie. Małżeństwa te w swoich świadectwach dzieliły się swoim poczuciem odrzucenia, tęsknotą za Kościołem, trudami odbudowywania relacji z Panem Bogiem i z rodziną (bliższą i dalszą, sakramentalną i cywilną).

Uczestnikami tych rekolekcji były małżeństwa cywilne po rozwodzie oraz małżeństwa sakramentalne. Na spotkaniu kończącym weekend jeden uczestników powiedział, że "były to rekolekcje o miłości Pana Boga do człowieka". Wypowiedzi innych uczestników również to potwierdzały:

"Jeśli Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko będzie na właściwym miejscu".
"Powściągnąć emocje, by nie prowadziły mnie w innym kierunku, niż w potwierdzeniu, że Pan Bóg jest dobry".
"W obliczu Czegoś, dostrzegam wartość Czegoś".

Ponadto usłyszeliśmy:

"Wyjeżdżam z uczuciem nadziei, że będzie lepiej i że damy radę".
"Kolejne, najpiękniejsze chwile w moim życiu".
"Spokój i bezpieczeństwo".
"Bardzo się wyciszyliśmy".

Doświadczyliśmy tego, że organizując rekolekcje dla małżeństw cywilnych, wspieramy ich w dążeniu do spotkania z Panem Bogiem, bo bardzo tego pragną i szukają "po omacku" drogi do Niego.

Zapewniamy, że w kolejnych latach również będziemy organizować "Rekolekcje dla związków cywilnych po rozwodzie". Już wstępnie zarezerwowaliśmy termin 6-8 marca 2020r. na kolejną edycję, na którą zapraszamy. Jeśli wśród Państwa rodziny, znajomych, czy też w pracy znacie są takie osoby, to prosimy zachęcajcie ich do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

Dorota i Waldek Bednarscy
Animatorzy "Spotkań Małżeńskich"

rekolekcje 032019

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571