Rekolekcje dla osób po stracie dziecka - świadectwa

W pierwszych dniach czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyła się kolejna edycja rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. Na rekolekcje zgłosiły się 22 osoby, które utraciły swoje dzieci na różnych etapach życia, począwszy od okresu prenatalnego, dzieci bardzo małych, aż do dorosłych.
Rekolekcje były czasem spotkania z Bogiem na modlitwie, z innymi rodzicami, którzy podobnie cierpią z powodu żałoby, ale i z samym sobą. Rekolekcyjny przekaz łączył w sobie to, co duchowe i ludzkie, tworząc przestrzeń potrzebną do spotkania z Bogiem, ale i mądre oświetlanie procesu żałoby nauką płynącą z psychologii.
Kolejny raz okazało się jak ważny i potrzebny był ten czas rekolekcji, gdyż pozwolił, by pośród mroku i smutku żałoby mogło pojawić się światło nadziei. Rekolekcje stworzyły przestrzeń obecności i bliskości kogoś, kto może zrozumieć, gdyż podobnie cierpi oraz pozwoliły na bezpieczne spotkanie z bolesną historią własnego życia. Choć rekolekcje nie mogą jej zmienić, to jednak pomagają w głębszym i bardziej owocnym przeżywaniu życia.
Pozytywne doświadczenie uczestników spotkania zrodziło potrzebę organizowania kolejnych, stąd następna edycja rekolekcji w Gnieźnie planowana jest na przełomie listopada i grudnia 2018r. Już z dziś zapraszamy wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

Ks. Wojciech

Świadectwa:

Uczestniczyliśmy już  trzeci raz w  rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka. W Gnieźnie po raz drugi.
Czas ostatnich rekolekcji, przypadł dla nas w wyjątkowym terminie. W okresie, kiedy przypadała rocznica śmierci naszego dziecka. Początkowo nie chcieliśmy w nich uczestniczyć, gdyż uważaliśmy, że ten czas powinniśmy spędzić tylko z najbliższą rodziną w domu lub w miejscu gdzie zmarł nasz syn... Niemalże  w ostatniej chwili, zdecydowaliśmy się  jednak wziąć w nich udział. Teraz możemy powiedzieć, że to był najlepszy sposób na przeżywanie kolejnej rocznicy śmierci naszego syna...
Był to czas niesamowitej bliskości z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem i z NASZYM zmarłym dzieckiem. To czas, kiedy mogliśmy płakać i nikt się nie dziwił..., mogliśmy  opowiadać o naszym zmarłym dziecku  bez obaw, że kogoś naszymi opowieściami wprowadzimy w zakłopotanie... 
Tak wiele zranionych serc szukało tutaj zrozumienia i pocieszenia. MY to odnaleźliśmy dzięki rozmowom, dzięki wysłuchanym konferencjom i homilii, dzięki wspólnej i indywidualnej  modlitwie... Dziękujemy.

(Uczestniczka)

 

Szczęść Boże
Chciałabym napisać parę słów po rekolekcjach.
Cudowny czas spędzony z ludźmi o podobnych odczuciach, emocjach. W czasie rekolekcji było miejsce na spotkanie z Bogiem, z drugim człowiekiem i samym sobą, wszystko wyważone, nie narzucające się. Piękne miejsce, wspaniali prowadzący.
Cały czas jestem pod wrażeniem rekolekcji, treści usłyszanych, spotkanych ludzi i zmian, które dokonały się w sercu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję, polecam wszystkim zainteresowanym.

Joanna

2018 06 03 rekolekcje po stracie

Nadchodzące wydarzenia

N Pn Wt Śr Cz Pt So
4
5
6
7
8
11
15
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29