Spotkania Małżeńskie – weekend dla par w CEF w Gnieźnie 20.04 - 22.04.2018

spotkaniamalzenskie ikonaW Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie kolejny raz odbyły się warsztaty, rekolekcje przygotowane przez Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Weekend dla par rozpoczął się w piątkowe popołudnie 20.04 i trwał do niedzieli 22.04. Małżeństwa, które przyjechały z różnych stron Archidiecezji Gnieźnieńskiej zostały gościnnie przyjęte w klimatycznych wnętrzach gnieźnieńskiego Centrum, którego gospodarzem jest ks. Wojciech Rzeszowski. Pod czujnym okiem gospodarza i animatorów Spotkań wszystko zostało przygotowane z dużą troską o wygodę uczestników. Organizatorzy zadbali również o przyjacielską atmosferę, odpowiednią dekorację, materiały warsztatowe, broszury informacyjne i niespodzianki.

Podczas weekendu pary zapoznały się z zasadami małżeńskiego dialogu, które mogły wprowadzić od razu w życie i praktykować dzięki warsztatowej formie zajęć i ćwiczeniom w parach. Dla niektórych zaskoczeniem był fakt, że po raz pierwszy uczestniczyli w rekolekcjach, podczas których nie było konferencji a treści zagadnień zostały bardzo wyczerpująco i obrazowo przedstawione. To zasługa kapłanów, którzy towarzyszyli małżeństwom: ks. Sławomira Rachwalskiego i ks. Wojciecha Rzeszowskiego, a także animatorów spotkań. Wspólnie spędzony na dialogu weekend pokazał, że dialog może zmienić patrzenie na siebie i na współmałżonka. Ten weekend pomógł uporządkować również relacje z Panem Bogiem. Małżonkowie wyjechali z instrukcją obsługi i z drogowskazami jak zdobyte umiejętności przełożyć w nowe nawyki, aby w codziennym życiu komunikować się bardziej świadomie budując coraz bliższe relacje ze sobą a także relacje z innymi ludźmi.

Świadectwa wyjeżdżających potwierdzają, że usystematyzowanie zasad dialogu i trwanie przez parę dni w całkowitym odłączeniem od naszych środowisk ma dla małżeństwa ogromną wartość. Bardzo rozwija i buduje więź pomiędzy małżonkami. Wszyscy wyjechaliśmy w przekonaniu, że warto dbać o relacje w małżeństwie-bo miłość może nieustannie wzrastać! Już teraz zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji spotkań. (Mirka & Andrzej)

Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej
pw. św. Wojciecha w Gnieźnie

62-200 Gniezno, ul. Seminaryjna 2
www.cef.gniezno.pl
e-mail: kontakt@cef.gniezno.pl

Nr konta: PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571