Centrum - Miejsce

Centrum Edukacyjno-Formacyjne - zajrzyj i dowiedz się, co pod tą nazwą tak naprawdę się kryje...

więcej informacji

Oferta programowa

Znajdziesz tu informacje na temat organizowanych lub współorganizowanych przez CEF wydarzeń, w których możesz wziąć udział

więcej informacji

Kontakt

Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno
E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65

Wiecej informacji

Spotkanie warsztatowe - kontynuacja Forum Duszpasterskiego


SZCZEGÓŁY WYDARZENIA


Masz pytania - skontaktuj się z nami:

E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65


Opis wydarzenia:

Co to znaczy, że jako wierzący potrzebujemy formacji? Jak formować siebie, a jak pomóc w formacji innych? Na co zwrócić uwagę planując konkretne propozycje i spotkania formacyjne? Jak „uszyć” formację „na miarę”? Jak dostosować ją do danej osoby lub grupy?

Zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe, które będzie kontynuacją forum duszpasterskiego. Naszym gościem będzie pani Magdalena Jóżwik, wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Archidiecezji Katowickiej (centrum.katowice.pl). Współpracuje z Wydziałem Teologicznym UŚ, Seminarium Salezjańskim w Krakowie, Radiem eM,  Gościem Niedzielnym (komentarze do Ewangelii). Prowadzi kanał „Teologia przy kawie” na platformie YouTube. Wspólnie podejmiemy temat: „Formacja szyta na miarę”

Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, młodszych i starszych, świeckich, księży i osób konsekrowanych, szczególnie zaś do zaangażowanych w życie parafii, rad, wspólnot, ruchów i stowarzyszeń. Chcemy wspólnie dojrzewać w naszym uczestnictwie w Kościele. Znajdą tu miejsce zarówno ci, którzy podejmują różne konkretne posługi i funkcje, jak i ci, którzy przeżywają wiarę po prostu przez wierność swojemu powołaniu: w domu i w rodzinie, w pracy i w świecie. 

Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 marca 2024 r., w godz. 10:00-15:00, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie. W programie przewidziano wprowadzenia dr Magdaleny Jóźwik, dialog, praktyczne zajęcia warsztatowe, adorację Najświętszego Sakramentu, czas na spotkanie przy kawie i posiłku. Udział jest bezpłatny. Zapisy:

Pozostałe wydarzenia

piątek 24.05.2024

poniedziałek 01.07.2024

niedziela 21.07.2024

wtorek 27.08.2024

piątek 04.10.2024

poniedziałek 18.11.2024