Centrum - Miejsce

Centrum Edukacyjno-Formacyjne - zajrzyj i dowiedz się, co pod tą nazwą tak naprawdę się kryje...

więcej informacji

Oferta programowa

Znajdziesz tu informacje na temat organizowanych lub współorganizowanych przez CEF wydarzeń, w których możesz wziąć udział

więcej informacji

Kontakt

Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno
E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 65

Wiecej informacji

ITE, MISSA EST! - Rekolekcje liturgiczne


SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

 • Data wydarzenia:
  czwartek 27.06.2024   -   niedziela 30.06.2024
 • strona zgłoszenia:
  przejdź do strony »
 • Dane kontaktowe:
  rekolekcjeliturgiczne@gniezno.hub.pl ; tel. 667-631-185
 • Wpisowe:
  Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł na nr konta PKO 52 1020 4027 0000 1302 1377 2571 (CEF Gniezno, ul. Seminaryjna 2, 62-200 Gniezno). W tytule przelewu prosimy wpisać: ,,Ite- imię i nazwisko”.

Masz pytania - skontaktuj się z nami:

E-mail: kontakt@cef.gniezno.pl
Tel.: +48 61 426 46 61 wew. 205 (pon.-piąt. 8.00-14.00)


Opis wydarzenia:

Jak przeżywać liturgię tak, by nie była tylko wyuczoną kompilacją słów i gestów? Jak nie zamykać liturgii jedynie w murach kościoła, ale pozwolić, by ona przemieniała naszą codzienność? Jak z liturgii czerpać siłę do świadczenia o Jezusie, którego w niej spotykamy?

Ten temat chcemy podjąć w czasie Rekolekcji liturgicznych u grobu św. Wojciecha, które odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2024 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, w cieniu prymasowskiej archikatedry, pod hasłem ,,Ite, missa est!”. Chcemy przez te kilka dni, wypełnionych prelekcjami, konferencjami, warsztatami, dyskusjami, a przede wszystkim liturgią, zobaczyć jej wartość w naszym ,,dziś”, w tym, co tworzy naszą codzienność. Chcemy przekonać się, że liturgia nie kończy się z chwilą wyjścia z kościoła, ale chcemy ją ,,wynieść z kościoła” i zacząć nią żyć. Zapraszamy do udziału wszystkich, z każdego miejsca na ziemi, którym bliska jest tematyka liturgii, którzy chcą pogłębić swoje jej przeżywanie, tych dla których liturgia jest nieogarnioną tajemnicą, a pragną spojrzeć w jej głąb i w tej głębi odkrywać siebie, innych i Boga.

Nasze Rekolekcje rozpoczną się w czwartek, 27 czerwca, wieczorem a zakończą w niedzielne południe, 30 czerwca. Odbywać się będą w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie.

Tegorocznym rekolekcjonistą będzie ks. Adam Sarbinowski, a wśród prelegentów zobaczymy m.in. ks. inf. prof. dr hab. Jerzego Stefańskiego, ks. prof. dr hab. Bogdana Czyżewskiego, ks. prof. UKSW dr hab. Waldemara Cisło czy ks. Tomasza Gutowskiego, studenta liturgiki  w Papieskim Ateneum Świętego Anzelma w Rzymie. Szczegółowy plan Rekolekcji podamy w najbliższych dniach!

Cieszymy się, że nasze Rekolekcje objął Honorowym Patronatem ks. abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski!

Koszt udziału w Rekolekcjach to 540 zł (obejmuje to nocleg, wyżywienie, pakiet uczestnika i udział w Rekolekcjach). Dla osób, które chcą brać udział w Rekolekcjach bez noclegu w CEF istnieje taka możliwość. Ofiara za taki udział to 390 zł (obejmuje wyżywienie, pakiet uczestnika i udział w Rekolekcjach). Pokoje, jakie oddajemy do dyspozycji rekolektantów, to pokoje 2-4 osobowe, przydzielane będą one losowo (chyba, że pojawi się informacja o przyjeździe określonych osób razem - wtedy istnieje możliwość połączenia danych osób w jednym pokoju). W sprawie możliwości otrzymania pokoju jednoosobowego prosimy kontaktować się mailowo (rekolekcjeliturgiczne@gniezno.hub.pl).

Zachęcamy do udziału! Aby to zrobić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego link podany jest powyżej.

UWAGA! Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z przyjęciem na Rekolekcje. PRZYJĘCIE ZGŁOSZENIA NASTĄPI PO WPŁACIE ZALICZKI! Po otrzymaniu wpłaty wyślemy maila potwierdzającego wpisanie na listę uczestników Rekolekcji. Jeśli w ciągu kilku dni nie otrzymacie Państwo informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy (rekolekcjeliturgiczne@gniezno.hub.pl).

Zapisy trwają do 9 czerwca, nie zwlekaj zatem! Do zobaczenia w Gnieźnie!

Masz pytania? Pisz lub dzwoń!

Pozostałe wydarzenia

poniedziałek 01.07.2024

niedziela 21.07.2024

wtorek 27.08.2024

piątek 04.10.2024

poniedziałek 18.11.2024